У цьому фінансовому процесі гроші є засобом обігу. Саме вони допомагають підтримувати постійний рівень процесу товарообігу.
У Китаї в певний історичний період виникли труднощі з видобутком металів. Тому не виходило забезпечити карбування кількості монет, достатнього для задоволення попиту на них.
Відповідно до цієї теорії найважливішим носієм грошей виступали:
Варто обмовитися, що дана функція грошей не працює при високому рівні інфляції. Накопичити кошти в такій ситуації можна лише вклавши їх на депозитний вклад, за умови, що тарифний відсоток депозиту вище процентного зростання інфляції;
Вони є мірою вартості. Всі товари (послуги) мають свою ціну, виражену певною кількістю грошей.
Повертаються в Нацбанк, коли скінчиться термін векселя, покладеного в їх основу
Існування символічних грошей обумовлено розвитком товарно-грошових відносин. З укрупненням оборотів торгівлі зростає потреба в безготівкових платежах, які, по суті, є просто цифрами.
Так назріла необхідність у створенні еквівалента click here вартості речей і послуг.
від того, наскільки розвинені і поширені сучасні платіжні інструменти (банківські картки, оплата за допомогою мобільного зв'язку та Інтернету);
Вони можуть також виступати мірою вартості, але не можуть бути засобом обігу.
Остання визначається впевненістю, що в майбутньому ця річ також буде використовуватися для розрахунків усім суспільством.
Такий недолік товарних грошей дещо ослаб, коли стався перехід до золотих грошей.
Дійсні. Це означає, що їх номінал (вартість) відповідає вартості металу, з яких вони виготовлені.
Первісні люди ділили здобич серед членів свого племені, не вимагаючи нічого натомість, безкоштовно. З придбанням нових навичок (вирощуванням рослин для їжі, виготовленням одягу, посуду та інших речей) мисливці стали змінювати свою мисливську здобич на предмети, виготовлені одноплемінниками.